Uwaga

Kinezyterapia

Do zajęć z kinezyterapii zaliczyć można m.in.:

·         Ćwiczenia bierne, czynno – bierne, czynne, czynne z oporem, ćwiczenia samowspomagane, ćwiczenia wzmacniające gorset mięśniowy, korygujące wady postawy, pozycje ułożeniowe, nauka chodu oraz etapowa pionizacja.

·         Rowerki stacjonarnewykorzystywane głównie do ćwiczeń oporowych kończyn dolnych. Systematyczny i regularny trening na nim wspomaga obniżenie ciśnienie krwi, przyspiesza spalanie tłuszczu a także zwiększa pojemność płuc. Tego rodzaju wysiłek dostosowany jest do osób w każdym wieku, niezależnie od stopnia sprawności.

·         Pionizator wykorzystywany jest głównie do ćwiczeń z osobami, które przez dłuższy okres czasu pozostają w pozycji leżącej. Jego głównym celem jest poprawa funkcjonowania układu oddechowego, nerwowego a także dostosowanie układu krążenia do zmiany pozycji ciała.

·         UGUL (Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego) to nic innego jak kabina, w której wykonuje się ćwiczenia w podwieszeniu. Jego zadaniem jest pomoc w wykonywaniu ćwiczeń w odciążeniu, z oporem, podwieszeń całkowitych i częściowych. Ćwiczenia w nim wykonywane zwiększają możliwości siłowe, ruchomość stawów zapobiegają powstawaniu przykurczy, a także przeciwdziałają zanikom mięśniowym.