Uwaga

Kaplica

W DPS funkcjonuje kaplica pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w której odprawiane są Msze św. oraz okolicznościowe nabożeństwa. Mieszkańcy mogą pomodlić się w skupieniu i ciszy.

Kuchenki terapeutyczne

W Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Krośnie znajdują się kuchenki pomocnicze, w których podopieczni mogą spożywać dodatkowe posiłki oraz pod nadzorem opiekunów odgrzewać i przygotowywać posiłki, kawę czy herbatę. W kuchence znajduje się zlewozmywak, czajnik elektryczny, kuchenka elektryczna, kuchenka mikrofalowa, ekspres do kawy oraz lodówka.

Biblioteka

W Domu Pomocy Społecznej mieszkańcy mają  dostęp do bogato zaopatrzonej biblioteki, w której mogą wymienić książkę lub czasopismo, bądź porozmawiać o przeczytanej książce.

Gabinet medycyny doraźnej

Gabinet medycznej pomocy doraźnej został wyposażony w odpowiednie meble, a także niezbędny sprzęt medyczny i środki farmaceutyczne. W gabinecie wykonywane są zabiegi pielęgniarskie oraz zlecenia lekarskie. Raz w tygodniu w gabinecie przyjmuje podopiecznych lekarz pierwszego kontaktu.

Terapia zajęciowa

Na terenie naszego Domu funkcjonuje pracownia terapeutyczna, w której prowadzone są różnorodne zajęcia. Pracownia terapii zajęciowej wyposażona zostaław niezbędne meble, sprzęty, urządzenia, środki i materiały potrzebne do prowadzenia zajęć plastycznych, manualnych i komputerowych. W pracowni terapii znajdują się dwa komputer, z których korzystać mogą zarówno mieszkańcy jak i pracownicy. Ponadto w sali znajduje się także telewizor oraz sprzęt do odtwarzania muzyki. Wystrój stanowią dzieła wykonane przez mieszkańców. Na terenie Domu odbywają się także zajęcia z arteterapii, ergoterapii, silwoterapii, ludoterapii oraz  teatroterapii w ramach, których działa grupa kabaretowa „Ugodowo Bezpieczni”.